بهترین پلاگین های Sublime Text

نویسنده : مرتضی گنج | تاریخ انتشار : 2019/12/30 | بخش : برنامه نویسی

Sublime Text این روزها رتبه اول را بین ویرایشگرها برای کد نویسی کردن را دارا است. بیشتر برنامه نویسان به دلیل سادگی ، سرعت و تنوع بالای پلاگین ها برای کار های مختلف از Sublime Text استفاده می کنند .

برای کمک به توسعه دهندگانی که از Sublime استفاده می کنند ما تصمیم گرفتیم لیستی از پلاگین های پرکاربرد را تهیه کنیم تا شما بتوانید با استفاده از این پلاگین ها کد نویسی لذت بخش تری در Sublime داشته باشید .

 

Package Control

شما نمی توانید پلاگین های که در لیست پایین هستند را نصب کنید مگر اینکه Package Control را نصب کرده باشید . این مدیریت کننده پلاگین های برای Sublime است که بدون استفاده از آن نصب و حذف پلاگین ها واقعا برای شما عذاب آور خواهد بود . پس اگر شما Package Control را نصب نکرده اید در قدم اول وظیفه دارید آن را نصب کنید و بعد بروید سراغ لیست پلاگین های زیر .

 

JavaScript & NodeJS Snippets

مجموعه ای از snippets برای نوشتن بسیار سریعتر عبارات های رایج جاوا اسکریپت . چرا ما باید زمانی را برای تایپ document.querySelector(‘selector’); صرف کنیم وقتی که می توانیم با دو حرف qs این را بسادگی بنویسیم و با یک دکمه tab کل این دستور را بوجود بیاوریم .

با نصب پلاگین  JavaScript & NodeJS Snippets در نرم افزار Sublime Text شما می توانید کد های دستوری خود را در زبان جاوا اسکریپت و نود به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن بنویسید و با این پلاگین درصد خطا های نوشتاری خود را به حد اقل برسانید .

 

Emmet

مانند پلاگین قبلی این پلاگین هم دارای یک سری snippets است که به شما کمک می کند تا سریعتر کد نویسی کنید . تفاوت این پلاگین با پلاگین قبلی در این است که پلاگین قبلی برای جاوا اسکریپت استفاده می شد اما این پلاگین برای HTML و css مورد استفاده قرار می گیرد . شما می توانید به سادگی چند خط کد را در چند حرف خلاصه کنید

 

Advanced New File

Advanced New File پکیج عالی برای بوجود آورد فایل ها در سریع ترین زمان در داخل خود Sublime Text است . شما با توجه به منو ویرایشگر می توانید خیلی سریع در هر نقطه ای که بخواهید فایل خودتان را مستقیما به وجود آورید . همچنین اگر شما یک Directory را انتخاب کردید که وجود ندارد این پلاگین آن را ابتدا ایجاد می کند و بعد فایل را برای شما در آن قرار می دهد .

 

Git

این پلاگین Git را با Sublime ادغام می کند تا شما سریع تر بتوانید دستورات Git خود را اجرا کنید .

GitGutter

یک افزونه بسیار مفید که حالت هر خط کد شما را معین می کند و به شما میگوید حالت آن در گیت به چه صورتی است در اصل یک پیش نمایش به شما نمایش می دهد .

Side Bar Enhancements

در یک پروژه Sublime Text معمولا با پنل سمت چپ کارهای مختلفی انجام می دهید . این پنل تنظیمات محدودی برای کار کردن با فایل ها به شما می دهد و دسترسی های محدود را شما دارا هستید . این پلاگین به شما ۲۰ تنظیم بیشتر با راست کلیک کردن به شما می دهد .

 

ColorPicker

انتخاب سریع رنگ در خود ویرایشگر از مزایایی خوبی است که به ما کمک می کند بدون مراجع به جای دیگر رنگ مورد نظر خودمان را سریعا پیدا کنیم این پلاگین یک پالت رنگی برای انتخاب رنگ به شما می دهد تا بتوانید با استفاده از آن رنگ های مورد نظر خودتان را انتخاب و از کد رنگ استفاده کنید .

 

Placeholders

در نسخه سوم Sublime Text شما قابلیت این را دارید که بصورت مستقیم متن های Lorem Ipsum بوجود بیاورید . حالا با استفاده از این پلاگین می توانید به سادگی ، تصویر ، فرم ، لیست های فیک ایجاد کنید .

 

DocBlockr

این پلاگین به شما اجازه می دهد تا برای توابع خودتان کامنت قرار دهید و توضیحات مربوط به کد خود را در آن یادداشت کنید . ویژگی مفید این پلاگین این است که خیلی سریع مقدار بازگشتی و مقداری که تابع دریافت می کند را برای شما می اورد و شما فقط توضیحات را جایگزین می کنید .

 

SublimeCodeIntel

یک پلاگین هوشمند که قابلیت این را دارد که که منبع کدی که در یک جا استفاده کردید و در فایل دیگه ای تعریف شده را پیدا کند تا شما با یک کلیک بتوانید به آن مراجعه کنید . این پلاگین هم برای زبان های مشهور هم برای زبان های که مشهور نیستن کار می کنید .

 

Minify

کد بهینه شده و کوتاه شده در یک پلاگین . این پلاگین به شما کمک می کند تا کدهای Css , Html , javascript , Json و Svg را کوتاه و بهینه کنید .

 

Sublime Linter

این پکیج قابلیت یافتن و نمایش ارور ها را در Sublime فعال می کند تا شما بتوانید ارور های مختلف کدهای خودتان را بفهمید .

 

Color Highlighter

این قابلیت در تعداد زیادی از ویرایشگرهای دیگر وجود دارد که می توانید رنگ کدهای رنگی خود را بصورت مستقیم ببینید . حالا با استفاده از این پلاگین می توانید این قابلیت را به Sublime Text نیز اضافه کنید .

 

Language Packs

Sublime Text بصورت پیش فرض هنوز تقریبا کدهای ۵۰ فریمورک ، زبان ، ابزارهای مختلف را در خود ندارد اما شما با استفاده از پلاگین های مختلف می توانید پشتبانی از کدهای مختلف را به آن اضافه کنید . با مراجعه به این صفحه لیستی از پلاگین های که این کار رو می کنند رو می توانید مشاهده کنید .